Super fedt blodprøvekursus
LabVikars Katja og Rikke er super søde mennesker – og er altid klar til at hjælpe både før, igennem og efter kursuset.
LabVikar arbejder ikke alene for at finde en kandidat til en stilling, men i højere grad for at finde en stilling til kandidaten. Hos LabVikar er man ikke et søgeord skjult i en dårlig algoritme på et støvet kontor, hvilket var min oplevelse af de fleste vikar bureauer.
LabVikar’s engagement er enestående resultatorienteret med hjertet dybt rodfæstet i en stærk tro på at der er en arbejdsplads der mangler lige netop DIG.
De arbejder utrætteligt på at det skal lykkedes for dig at få ikke bare et vikariat, men en fast stilling. De tror på dig, når du glemmer selv at tro, løfter dig op uden at du skal gøre ret meget andet end at vælge til eller fra.
Aldrig har jeg oplevet et mere effektivt, omsorgsfuldt, opmuntrende samarbejde end med LabVikar. Det første jeg gør ved arbejdsløshed, er at melde det til LabVikar. For det giver ro i sind og sjæl, at vide det kun handler om tid så er der arbejde.
Jeg er dybt taknemmelig og glad for LabVikar. Melder mig aldrig ud.
Det lyder måske for godt til at være sandt.
PRØV DET, intet at tabe alt at vinde.
Det er ikke jobcenteret du skal lægge din lid til.
Det ved du….det ved jeg.
Invester i dig selv, meld dig ind i LabVikar og forvent arbejde.
LabVikars Katja og Rikke er super søde mennesker – og er altid klar til at hjælpe både før, igennem og efter kursuset.
Det er da en fornøjelse at være i LabVikar’s register…
“Hej Lone, der er lige et job til dig, samtale i morgen.”
Der gik 2-3 dage fra jeg søgte vikariatet gennem LabVikar til jeg var ansat !
Kan varmt anbefale LabVikars GMP kursus. Og jeg fik efterfølgende et vikariat gennem LabVikar som Kvalitets Koordinator.
Kan VARMT anbefales.
Rigtig godt og lærerigt kursus.
Velorganiseret og fantastisk oplevelse.
For nylig deltog jeg i LabVikars blodprøvetagningskursus, og jeg må sige, at det var en fantastisk oplevelse, som jeg er meget glad for!